Warning: Use of undefined constant port - assumed 'port' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/eanonimy/ftp/megawolt.pl/public_html/www/index.php on line 93


Oferta - Budowa domu

Budowa domu

Instalację elektryczną należy zacząć od uziomu fundamentowego!

Elektryk jest pierwszym specjalistą, który powinien pojawić się na budowie i to jeszcze przed wykonaniem fundamentów, a jednocześnie ostatnim który ją opuści, po załączeniu napięcia instalacji wewnętrznej!

Czym jest uziom fundamentowy?

Jest to niezbędną część instalacji elektrycznej każdego obiektu. Pierwszym i podstawowym jego zadaniem jest znaczące zmniejszenie ryzyka wypadków porażeń.  Ten układ stanowi ochronę przeciwporażeniową uzupełniającą, zapobiegającą groźnemu porażeniu mimo uszkodzenia izolacji podstawowej i jednoczesnego utrzymywania się niektórych uszkodzeń systemu ochrony dodatkowej (ochrony przy uszkodzeniu) przez samoczynne wyłączanie zasilania, zwłaszcza przy przerwaniu przewodu ochronnego PE.  Kolejnym jest  wyrównywanie potencjałów wszystkich urządzeń i instalacji w obrębie budynku. Zadnie to spełnia główna szyna wyrównawcza połączona z uziomem fundamentowym. Trzecim zadaniem jest rola w ochronie odgromowej, przez uziemienie wszystkich wyładowań atmosferycznych.


Wszystkie połączenia powinny być wykonane i sprawdzone przez elektryka przed zalaniem zbrojenia  ławy fundamentowej.